Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Rodina, domácnost a děti jsou rájem,

kde můžeme denně vidět Boha s anděly při jejich díle."

Stáří je pro mnoho lidí kolem nás velmi těžkým a mnohdy složitým obdobím. Mnoho našich babiček a dědečků jsou již samy a nemají kolem sebe lidi, kteří by jim byli na blízku a pomáhali jim. Každé povzbudivé slovo je v této, pro ně nelehké době, posilou a povzbuzením jít dál.

Abychom Vám, našim blízkým, dokázali, že jste potřební a že na Vás myslíme, připravili jsme pro Vás ve spolupráci s městem Kyjov, Agenturou pro občany, Centrem sociálních služeb a Charitou Kyjov krásné odpoledne s názvem „Věk není limit". Akce se uskuteční dne 13. října 2012 v prostorách domu kultury v Kyjově.

Vše se uskuteční v rámci získání neinvestiční dotace za výhru v soutěži Obec přátelská rodině roku 2011, kterou vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR spolu se Sítí mateřských center a Asociace center pro rodinu.

Na co všechno se můžete těšit?

Jak je již v názvu psáno tak věk opravdu není limitem pro tuto akci. Zváni jsou především naši nejstarší, ale na své si přijdou úplně všichni. Pro naše nejmenší bude připraven dětský koutek s mnoha hračkami a aktivitami. Pro ostatní zde bude připraveno pohoštění ve formě, nám již známé, buchtičky, tentokrát ne od babičky nýbrž od dcery, vnučky a pravnučky.

Akce se bude odehrávat v přízemí Domu kultury a bude tedy bezbariérová, přístupná pro všechny, i zdravotně postižené občany, maminky s kočárky apod. Již při vstupu do DK v Kyjově dostanou návštěvníci dárek, který vyrobí uživatelé jednotlivých služeb podílející se na přípravě, následně se přesunou ke stánkům, kde budou moci vyzkoušet kompenzační pomůcky od místních organizací a také si budou moci změřit tlak, cukr, vyzkoušet ukázky trénování paměti.

Program zahájí všem známá moderátorka z Kyjova. Jako první budete mít možnost shlédnout vystoupení dětského souboru – Kyjovánek. Další částí programu budou dvě přednášky. Jedna se bude týkat prevence a opatrnosti nejen seniorů před předváděcími akcemi, půjčkami a také nabídkami do domu, druhá bude zaměřena spíše pro ty nejstarší posluchače a to na téma inkontinence. Během dne našemu uchu polahodí písničky dobře známé Kyjovské kapely „Návrat".

Během celé akce bude k dispozici stánek „první pomoci" s občerstvením. Bude zde nealko pití a samozřejmě k ochutnání nepřeberného množství sladkých, ale i slaných pečených dobrot. To vše za dobrovolný příspěvek, který pak bude použit na nákup dalších prvků pro Centrum pro rodinu Kyjov.

Těšíme se na Vás a věříme, že odpoledne s námi strávené si všichni užijete a načerpáte novou energii do dalších dnů.

věk není limit